Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Alper Gezeravcı, Uzay İstasyonu’nda Soruları Yanıtladı

Alper Gezeravcı, Uzay İstasyonu’nda Soruları Yanıtladı

admin admin -
56 0

Alper Gezeravcı, Uzay İstasyonu’nda Soruları Yanıtladı, “Sabri Abinin Toplarını Getirmeyi Unutmayın” Sorusuna Espriyle Yanıt Verdi

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda 14 gün süreyle görev yapacak olan Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, sosyal medya üzerinden gelen ilginç sorulara esprili yanıtlar veriyor. Gezeravcı, bir takipçisinin mizahi bir dille yönelttiği “Sabri abinin toplarını getirmeyi unutmayın” sorusuna verdiği cevapla gündeme bomba gibi düştü. Betlike

Uzay Macerasında Espri Rüzgarı, “İstasyon 400 km Yükseklikte, Aşağıdakileri Toplamışlar!”

Alper Gezeravcı, sosyal medya hesabından hayranlarının uzaya dair ilginç sorularına esprili bir şekilde yanıt vermeye devam ediyor. Bir takipçisinin “Sabri abinin toplarını getirmeyi unutmayın” şeklindeki espri dolu sorusuna karşılık, Gezeravcı, “İstasyon 400 km yükseklikte. Aşağıdakileri toplamışlar. Kalanlar daha yüksekte. Ay yolculuğu olursa anca öyle” şeklinde mizahi bir yanıt verdi. Astronot, ciddiyeti ve espri yeteneğiyle dikkat çekiyor.

Gezeravcı’nın yanıtları sosyal medyada geniş bir ilgiyle karşılanırken, Ax-3 mürettebatının Uluslararası Uzay İstasyonu’na kenetlenmesiyle birlikte Türkiye’nin uzaydaki gururu daha da arttı. SpaceX’in Dragon uzay aracı tarafından taşınan Ax-3 mürettebatı, uzay yolculuğuna başarıyla devam ediyor. Alper Gezeravcı’nın uzay macerası, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde büyük bir merak ve ilgiyle takip ediliyor.

Alper Gezeravcı’nın Görevi Başarıyla Sürüyor

Uzaydaki Türk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda geçirdiği günlerde hem bilimsel çalışmalarına odaklanıyor hem de sosyal medya üzerinden takipçileriyle etkileşimde bulunuyor. Gezeravcı, uzaya dair merak edilen soruları yanıtlarken espri anlayışıyla da dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir