Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis: Gazze’den Türkiye’ye Dramatik Hikayeler

Şifa Hastanesi Doktoru Fadya Malhis: Gazze’den Türkiye’ye Dramatik Hikayeler

haberci haberci -
46 0

Gazze’den Türkiye’ye Kaçış

Şifa Hastanesi doktoru Fadya Malhis, oğlu, gelini ve torunlarıyla birlikte Gazze’den Türkiye’ye geldi. Malhis ailesiyle birlikte TRT Haber canlı yayınında İsrail zulmünü ve Şifa Hastanesi’nde yaşadıklarını anlattı.

İsrail Zulmünün Tanığı

Malhis, Gazze’de yaşanan İsrail zulmü altında kalan halkın dramını dile getirerek, Vbet “7 Ekim’den sonra yapılan katliamlar, bombardıman hiçbir şey bırakmadı. Kıtlık, susuzluk, hastanelerin yok edilmesi… Tüm Gazze halkı büyük acılar çekti. 35 bin şehit, 80 bin yaralı…” ifadelerini kullandı.

Yok Edilen Şifa Hastanesi

Malhis’ın yaptığı açıklamalara göre, Şifa Hastanesi saldırıya uğradı ancak tünel Vbet giriş iddiaları yalandı. Saldırı sonucunda birçok doktor şehit oldu. Malhis, “Gözümü kapattım, açtığımda her şey yok olmuştu. Evler, arabalar gitti. Hepimiz aynı acıyı yaşadık” dedi.

Zorlu Hayat Koşulları

Gazze’de yaşanan kış aylarında susuzluk ve yoksulluğun etkisiyle Malhis ve diğerleri yağmur suyu içmek Vbettr zorunda kaldı. İlk başlarda hurma ve su ile yaşamlarını sürdürdüler. Ancak Malhis, yaşadıkları zorlu koşullara rağmen Allah’a tevekkül ettiklerini ve bu deneyimin bir imtihan olduğunu vurguladı.

İlgili Yazılar