Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Meral Akşener’in Erdoğan’la Görüşmesi Gündemde

Meral Akşener’in Erdoğan’la Görüşmesi Gündemde

haberci haberci -
96 0

Meral Akşener, Beştepe’ye Davet Edildi

Cem Yılmaz’dan ayrılmadan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sert bir dille eleştiren Meral Akşener’in Beştepe’de ağırlanması siyasetin gündemine oturdu. Akşener’in Erdoğan’la yaptığı görüşmeye dair çeşitli iddialar ortaya atıldı.

İddialar ve Spekülasyonlar

  • Anayasa Çalışmalarında Katkı İsteği: Siyasi kulislerde dolaşan iddialara göre Erdoğan, Akşener’den yeni anayasa çalışmalarına katkı talep etmiş, hatta kabineye cumhurbaşkanlığı yardımcılığı teklifinde bulunmuş ancak Akşener bu teklifi geri çevirmiş.
  • Paris Büyükelçiliği İddiası: Gazeteci Fatih Altaylı’nın iddiasına göre Akşener, oğlunu Paris Büyükelçisi olarak atamasını istemiş. Ancak bu iddia üzerine tartışmalar devam ediyor.

Parti İçinden ve Dışından Yorumlar

  • Müsavat Dervişoğlu’nun Değerlendirmesi: İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu, cumhurbaşkanı yardımcılığı iddialarına ihtimal vermediğini dile getirdi. Parti yetkilileri de Akşener’e yapılan iddiaları reddetti.
  • Lütfü Türkkan’dan Eleştiri: İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medyada isim vermeden Meral Akşener’i eleştirdi ve “Koşu bittikten sonra koşan atlar vardır ya; onlara madalya vermiyorlar” ifadesini kullandı.

İlgili Yazılar