Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Atatürk Heykeline Zarar Verenlere Suç Duyurusu

Atatürk Heykeline Zarar Verenlere Suç Duyurusu

haberci haberci -
68 0

Uzunköprü Belediyesi, Atatürk Heykeline Zarar Verenleri Savcılığa Şikayet Etti

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeli çevresindeki ay yıldız figürlerine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce zarar verildi. Uzunköprü Belediyesi, olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Figürler Onarıma Alındı

Uzunköprü ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeli çevresindeki ay yıldız figürlerine zarar verildiği fark edildi. Durumu haber alanlar belediyeye bilgi verdi. Figürler onarıma alınırken, Uzunköprü Belediyesi olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Belediye Açıklama Yaptı

Uzunköprü Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Cumhuriyet meydanımızda bulunan Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığımızın simgesi olan Atatürk heykeli etrafındaki ay yıldız figürlerine kimliği belirsiz kişilerce zarar verilmesini şiddetle kınıyoruz. Bu saygısızlığı gerçekleştiren sorumluların ivedilikle bulunması için suç duyurusunda bulunduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz. Atamıza ve ulusal değerlerimize yapılan bu saldırıyı asla kabul etmiyoruz. Uzunköprü Belediyesi olarak faillerin cezalandırılması için elimizden geleni yapacağımızı bildiriyoruz” denildi.

Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

İlgili Yazılar