Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Karatay İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde Skandal

Karatay İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde Skandal

haberci haberci -
69 0

İddialara Göre Ölümler Sonrası Sahte Muayene Kayıtları

Konya’nın Karatay ilçesinde bulunan İsmil Aile Sağlığı Merkezi’nde aile hekimi Dr. Mustafa Ö. ve hemşire Süreyya P. hakkında şok edici iddialar gündeme geldi. Mayıs, haziran ve eylül aylarında gerçekleştirilen denetimlerde, aynı soy isimli kişilerin fazlaca kaydedildiği ve ölümler sonrası sahte muayene kayıtları yapıldığı belirlendi.

Hastaların Kayıtlarından Tanı ve Reçeteler Eksik

Yapılan incelemelerde, Mayıs 2023’te ölen Emine Dudu Samancı’ya ölümünden sonra 15 kez, Haziran 2023’te ölen Ismihan Serttaş’a ise 9 kez muayene işlemi yapıldığı ortaya çıktı. Samancı’ya yapılan muayenelerde 14’ünde tanı ve reçete olmadığı, Serttaş’ın muayenelerinde ise 8’inde tanı ve reçete eksik çıktı.

Skandalın Ardındaki İddialar ve İfade Alınan Tanıklar

Yapılan soruşturma kapsamında, hemşire Süreyya P.’nin göreve gelmeden önce de ölen kişilere muayene işlemi yapıldığında görevde olduğu belirlendi. Hemşire Deniz Z.’nin ifadesinde, Dr. Mustafa Ö.’nün muayene sayılarını artırmak için sahte izlemler yaptığı ve personeli baskı altına aldığı iddiaları yer aldı.

Soruşturma ve Sonuç

Yapılan detaylı incelemeler sonucunda, Dr. Mustafa Ö.’nün idari, mali ve adli yönden soruşturulması gerektiği kararlaştırıldı. Hemşire Süreyya P.’ye ise yalnızca disiplin yönünden işlem yapılması gerektiği belirtildi. Soruşturma dosyası, Konya Valiliği’ne ‘idari’, Cumhuriyet Başsavcılığı’na ise ‘adli’ soruşturma açılması için gönderildi.

İlgili Yazılar