Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Barosu’ndan Polis Şiddetine İlişkin Açıklama

İstanbul Barosu’ndan Polis Şiddetine İlişkin Açıklama

haberci haberci -
20 0

İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Polis Şiddetiyle İlgili Açıklama Yaptı

İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç tarafından yapılan açıklamada, 27 Haziran 2024 tarihinde Av. Şehnaz Altunkaya ve Av. Bahtiyar Kandeğer’in polis şiddeti nedeniyle yaralandığını büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini belirtti. Açıklamada şu detaylara yer verildi:

Avukat Hakları Merkezi Müdahale Etti

Olayın öğrenilmesiyle birlikte Avukat Hakları Merkezi meslektaşlarla iletişime geçti ve Baro Başkanı meslektaşlarla görüştü. Meslektaşlar ifade vermek üzere Müracaat Savcılığına başvurdu. Süreç, Avukat Hakları Merkezi tarafından meslektaşlarla birlikte takip edilmekte ve destek sağlanmaktadır.

Polis Şiddeti Kınandı

**Darp raporunda şiddet izleri tespit edilen meslektaşların maruz kaldığı polis şiddeti kınandı. Kolluk tarafından savunma haberlermersin.com makamına karşı artan şiddet politikası reddedildi.

Etkin Soruşturma Talebi

Polis memurlarına karşı etkin bir soruşturma yapılması gerekliliği vurgulandı. Şiddet uygulayan memurlar hakkında adaletin yerini bulması için gerekli adımların atılması gerektiği belirtildi.

ÇHD: İşkenceyle Mücadeleye Devam Edilecek

ÇHD İstanbul Şubesi sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, işkenceyle mücadele konusunda kararlılıkla devam edileceği vurgulandı. Hiçbir delilin yok edilmemesi ve işkenceyi gerçekleştiren herkesin cezalandırılması için çaba harcanacağı belirtildi.

İlgili Yazılar