Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Emniyet ve Jandarma Tarafından Gerçekleştirilen “Kuyu-6” Operasyonlarında 6 Organize Suç Örgütü Çökertildi

Emniyet ve Jandarma Tarafından Gerçekleştirilen “Kuyu-6” Operasyonlarında 6 Organize Suç Örgütü Çökertildi

haberci haberci -
57 0

Operasyon Detayları

Emniyet ve Jandarma’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği “Kuyu-6” operasyonlarında Mersin, İstanbul, Antalya, Aydın, Kahramanmaraş ve İzmir’de 6 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Toplamda 75 şüpheli yakalandı.

Operasyonlarda Yakalananlar

Operasyonlar sonucunda elebaşları da aralarında olmak üzere 75 şüpheli yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden yapılan operasyonlarda tefecilik, tehdit, kasten yaralama, dolandırıcılık, uyuşturucu ticareti gibi suçları işleyen kişilerin yakalandığını belirtti.

Operasyonların Detayları

Mersin’de Yüsri Altın’ın elebaşılığını yaptığı organize suç örgütüne yönelik operasyonda 10 şüpheli yakalanırken, 5’i tutuklandı ve 5’i hakkında adli kontrol kararı verildi. İstanbul’da ise Taha Kutay Karasoy’un elebaşı olduğu suç örgütüne yönelik operasyonda 8 şüpheli yakalandı.

Antalya, Aydın, Kahramanmaraş ve İzmir merkezli Manisa, Kayseri, İstanbul ve Tunceli’de gerçekleşen operasyonlarda ise elebaşlarına ulaşmak için çalışmalar yapıldı. Sami Cerit’in elebaşılığını yaptığı suç örgütüne Antalya’da 10, Aydın merkezli diğer şehirlerde ise 17 şüpheli yakalandı. Ayrıca, Kahramanmaraş ve Kayseri’de Mehmet Aşçı’nın liderliğini yaptığı suç örgütüne 20, İzmir ve Manisa’da Ercan Çelik’in elebaşılığını yaptığı örgüte 10 kişi gözaltına alındı.

İlgili Yazılar