Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Suriye ve MHP Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Suriye ve MHP Açıklamaları

haberci haberci -
55 0

Erdoğan’ın Suriye İle İlgili Açıklamaları

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın “Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlayacak ve garanti edecek Türkiye ile ilişkilerimizi normalleştirecek tüm inisiyatif ve girişimlere açığız” sözlerine ilişkin, Suriye ile diplomatik ilişkiler kurulup kurulmayacağı sorusuna “Kurulmaması için hiçbir sebep yok.” yanıtını verdi.

AİLE TATİLLERİNİ ANIMSATTI

Erdoğan, geçmişte Suriye ile olan ilişkilerin canlı olduğunu vurgulayarak, “Suriye halkı bizim kardeş halklar olarak beraber yaşadığımız bir topluluk. Biz Suriye ile ilişkilerimizi geçmişte çok çok canlı tuttuysak, ailece görüşmelere varıncaya kadar biliyorsunuz sayın Esed’le biz görüşmeleri yaptık. Yarın olmaz diye bir şey kesinlikle mümkün değil, yine olur.” dedi.

Devlet Bey İle Yapılan Görüşmeler

Erdoğan ayrıca, MHP lideri ile yaptığı görüşmelere de değinerek, “Bizim Cumhur İttifakı’nın önemli bir temsilcisi olarak Devlet Bey’le uzun bir süredir çalışmalarımız var. Devlet Bey’le yaptığımız görüşmeler var. Ve bu görüşmelerimizi ara vermeden devam ettiriyoruz, ettireceğiz.” şeklinde konuştu. Her görüşmelerinde ülkenin siyasi gelişimi ve alınacak tedbirlerin değerlendirmesini yaptıklarını belirtti.

İlgili Yazılar