Emlak Kredi Haberleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gündem
 4. »
 5. Kayseri’deki Taciz Olaylarına İlişkin CHP Açıklaması

Kayseri’deki Taciz Olaylarına İlişkin CHP Açıklaması

haberci haberci -
43 0

CHP, Suriyeli Göçmenin Çocuğu Taciz Ettiği Olayı Değerlendirdi

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde yaşanan ve ülke genelinde gerginliğe sebep olan Suriyeli göçmenin 7 yaşındaki çocuğu taciz etmesine ilişkin CHP’nin açıklamaları dikkat çekti.

CHP’nin 10 Maddelik Tepkisi

 1. Türkiye’nin Ortadoğu politikası, Suriye politikası ve sığınmacı politikası çökmüştür, iflas etmiştir.
 2. Erdoğan ve AKP hükümeti var olan bu vahim tablonun başlıca sorumlusudur.
 3. Hükümet, neden olduğu Suriye krizini çözemediği gibi, Türkiye’yi bu krizin tutsağı haline getirmiştir.
 4. Erdoğan izlediği politikayla Suriye’nin yıkımına neden olurken ve Türkiye’yi dünyanın sığınmacı deposu haline getirirken, bir de bu insanların hayatı üzerinden Avrupa ile pazarlık yapmaktan çekinmemiştir.
 5. Türkiye’de giderek sayısı artan sığınmacıların yarattığı, toplumsal, siyasal, ekonomik ve demografik sorunları görmezden gelmiş, bu sorunlardan bir tanesini bile çözmek için hiçbir girişimde bulunmamıştır.
 6. Türkiye, Atatürk döneminin temel taşı olan komşuların içişlerine karışmama ilkesine sadece değil uygulamada da bağlı kalmalıdır.
 7. Türkiye, Suriye politikasını yeniden belirlemeli, mevcut statükonun devamının tıkanma noktasına geldiğini görmelidir.
 8. Maaşını ödediği ÖSO mensuplarının Türk bayrağını yakması, Türk mallarına zarar vermesi kabul edilemez.
 9. Erdoğan hükümeti, sığınmacıların geri gönderilmesi de dahil, sorununun çözümü için derhal gerçekçi ve uygulanabilir bir yol haritası yayınlamalıdır.
 10. Esad yönetimi ile normalleşme süreci sürdürülmelidir. Vatandaşlarımızı itidalli olmaya ve böyle ortamlarda görülebilecek provokasyonlar karşısında dikkatli olmaya çağırıyoruz.

İlgili Yazılar