Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası Toplantısında Konuştu

İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası Toplantısında Konuştu

haberci haberci -
43 0

İmamoğlu, Çevre Düzeni Planı ve İstanbul’un Geleceği Hakkında Konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Sanayi Odası “Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı”nda konuşma yaptı. İmamoğlu, İstanbul’un gelecek vizyonunda sanayinin yeri, sorunlar ve çözüm önerileri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Çevre Düzeni Planı Çöpe Atıldı

İmamoğlu, İstanbul’un anayasası kabul edilen 1/100 bin ölçekli Çevre Düzeni planının artık olmadığını vurgulayarak, planın nasıl çöpe atıldığını detaylarıyla anlattı. Geçmişten bugüne yaşanan değişim ve planlama sürecine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İstanbul’un Dünya Markası Bir Kent Olması

İstanbul’un dünya markası bir kent olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, İstanbul’un nüfusu, ekonomisi ve stratejik konumu hakkında önemli bilgiler paylaştı. Şehrin yaşadığı sıkıntılar ve geleceği hakkında endişelerini dile getirdi.

İstanbul’un Mega Projelere Değil, Sürdürülebilirliğe İhtiyacı Var

İmamoğlu, Kanal İstanbul ve Çevre Düzeni planı gibi konuları ele alarak, İstanbul’un artık mega projelerden ziyade sürdürülebilirlik ve yaşanabilirlik konularına odaklanması gerektiğini vurguladı. Doğru planlama ve bilimsel yaklaşımla şehrin geleceğine şekil verilmesi gerektiğini belirtti.

İlgili Yazılar