Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. MSB, Son Haftadaki Faaliyetlerini Açıkladı: 1327 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

MSB, Son Haftadaki Faaliyetlerini Açıkladı: 1327 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

haberci haberci -
57 0

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, Faaliyetleri Açıkladı

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, bakanlıkta son bir haftada yapılan faaliyetlere ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi. Aktürk, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm tehditlere karşı kararlı bir şekilde mücadele ettiğini belirtti.

Irak ve Suriye’deki Operasyonlardan Sonuç: 1327 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Aktürk, “Irak ve Suriye’nin kuzeyinde icra edilen başarılı operasyonlarla; 57’si son bir haftada olmak üzere bu yılın başından itibaren 1327 terörist etkisiz hale getirilmiştir” dedi. Aktürk, Irak’ın kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos’ta bulunan terör hedeflerine yönelik 3 Temmuz’daki hava harekatında 37 hedefin başarıyla imha edildiğini açıkladı.

Yasa Dışı Geçişler Engelleniyor

Aktürk, hudutlarda 9’u terör örgütü mensubu olmak üzere 328 kişinin yasa dışı yollarla geçiş yapmaya çalışırken yakalandığını, bu yıl yasa dışı geçişleri engellenen kişi sayısının 63 bin 433 olduğunu ifade etti. Son bir haftada ise 1216 kişinin geçişinin engellendiğini belirtti.

Suriye’deki Provokatif Eylemler Hakkında Açıklama

MSB kaynakları, Suriye’de Türkiye aleyhine yapılan provokatif eylemlere karşı gerekli önlemlerin alındığını belirtti. Türkiye’nin Suriye’deki terör saldırılarına karşı meşru müdafaa hakkını kullandığı ve toprak bütünlüğünü sağlamayı amaçladığı vurgulandı.

Uzman Erbaş Temini İçin Yüksek Başvuru

TSK’ya 25 bin uzman erbaş temini için 115 bin 883 başvurunun alındığı bildirildi. Adayların değerlendirme sürecinin devam ettiği ve talebin neredeyse 5 katı başvurunun yapıldığı belirtildi. Gelecek sürecin adayları çeşitli aşamalardan geçireceği açıklandı.

İlgili Yazılar