Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Açıklama: Tadilat Zorunluluğu Tasarruf Tedbirlerine Uyumlu

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Açıklama: Tadilat Zorunluluğu Tasarruf Tedbirlerine Uyumlu

haberci haberci -
72 0

Bakanlık Dikmen Yerleşkesindeki Tadilatı Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Dikmen yerleşkesinin tuvalet ve müştemilatlarında zorunluluk nedeniyle tadilat yapıldığını duyurdu. Bakanlık, tasarruf tedbirlerinin hassasiyetle takip edildiğini belirtti.

Genelge Kamuda Tasarrufu Hedefliyor

Bakanlık, SÖZCÜ’nün “Hazine’de 24 milyon liralık tuvalet tadilatı” haberinin ardından yayımlanan açıklamada, “Genelge’nin temel amacı kamuda verimliliği artırarak tasarruf sağlamaktır.” Bu yaklaşımla kamuda deprem riski hariç, yeni hizmet binası satın alınması, kiralanması ve yaptırılmasına izin verilmediği vurgulandı.

Ömrü Uzatacak Bakım Onarımlarının Önemi

Açıklamada, “Mevcut binaların ekonomik ömrünü uzatacak bakım onarımların yapılmasının hizmetin devamı için gerekli ve verimlilik anlayışıyla uyumlu olduğu” belirtilerek, bu tür çalışmaların Tasarruf Genelgesi’nin kapsamı dışında olduğu vurgulandı.

1985 yılında faaliyete geçen Bakanlık Dikmen yerleşkesindeki tuvalet ve müştemilat tesisatlarının hizmet veremez duruma gelmesi nedeniyle bakım onarımın zorunlu hale geldiği ifade edildi.

Genelgeyle Uyum Devam Edecek

Son olarak, açıklamada, “Genelgenin uygulanması gerek kurumlarca gerekse Bakanlıkça hassasiyetle takip edilmeye devam edileceği” belirtildi.

İlgili Yazılar