Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi Toplantısı’na Katıldı

Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi Toplantısı’na Katıldı

haberci haberci -
42 0

Özgür Özel, Bükreş’te Türkiye’yi Temsil Etti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi Toplantısı’na katılmak üzere Romanya’nın başkenti Bükreş’e geldi. Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı olan Özel, Bükreş Parlamento Sarayı’nda düzenlenen toplantıda Türkiye’yi temsil etmek üzere yer aldı. Özel’e Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel, İstanbul Milletvekili Namık Tan, Parti Meclisi Üyesi Emin Umut Dikili ve eski CHP Genel Sekreter Yardımcısı Şule Bucak eşlik etti.

“Demokrasiden Yana Oy Kullanın” Çağrısı

Özel, toplantıda Fransa’da yapılacak parlamento seçimlerinin ikinci turuna ilişkin yaptığı konuşmada, Fransız vatandaşı Türkleri aşırı sağa karşı sandık başına gitmeye ve oylarını demokrasiden yana kullanmaya davet etti.

Aşırı Sağ Uyarısı ve Erken Seçim Tartışmaları

Özel, aşırı sağın yükselişine dikkat çekerek, solun ve sosyal demokrasinin gerilemeyeceğini vurguladı. Ayrıca, CHP’nin Türkiye’de gerçek sorunlara çözüm üreten politikalar geliştirdiğini ve önemli başarılar elde ettiğini belirtti. Özel, partisinin hükümete karşı sadece muhalefet etmekle kalmadığını, aynı zamanda sorunları doğru tespit ederek çözüm önerileri sunduğunu ifade etti.

Yeni Bir Ekonomik Düzen ve Avrupa Birliği Üyeliği Hedefi

Özel, Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi olarak yeni bir ekonomik düzen kurulmasının önemine değindi. Ayrıca, Türkiye’nin Avrupa Birliği tam üyeliği hedefine vurgu yaparak, CHP’nin bu hedefin takipçisi olduğunu ve Türkiye’yi demokrasinin, insan haklarının ve hukukun üstünlüğünün öncüsü yapma iddiasında olduklarını belirtti.

Ukrayna-Filistin Çağrısı ve Atatürk’ün Sözleri

Özel, Ukrayna ve Filistin’deki sorunlara karşı daha yakın iş birliği ve dayanışma çağrısında bulunarak, sosyal demokratların mücadelede dinlenmeyeceklerini ve başarıya ulaşacaklarını vurguladı. Atatürk’ün bir sözüyle de konuşmasını tamamladı: “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar.”

İlgili Yazılar