Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İBB Meclisi Temmuz Ayı Oturumlarında Gündemde Neler Var?

İBB Meclisi Temmuz Ayı Oturumlarında Gündemde Neler Var?

haberci haberci -
39 0

İptal Edilecek Tahsis Kararları Meclis Gündeminde

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin temmuz ayı oturumlarında, AKP-MHP grubunun çoğunluk oyları ile alınan tahsis kararlarının iptaline ilişkin teklifler yer alacak. Özellikle Beyoğlu’ndaki Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nin tahsis süresi uzatılmıştı ancak bu kararın iptali de gündemde.

2017 Yılında Alınan Kararlar Gözden Geçirilecek

Önceki yıllarda alınan kararlar arasında, Galata Mevlevihanesi Müzesi olarak kullanılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis edilen kültür merkezinin süresi uzatılmıştı. Ayrıca Ensar Vakfı’na tahsis edilen Çatalca’daki İBB binasının protokolü iptal edilmiş ve binanın Çatalca Belediyesi’ne tahsis edilmesi kararı alınmıştı.

Emirgan Korusu ve Diğer Mülklerin Durumu

Emirgan Korusu’ndaki Lale Vakfı’na yapılan tahsisin iptali, Pendik’teki dolgu alanı için verilen otopark tahsisinin iptali ve birçok İBB mülkü için alınan tahsis kararlarının gözden geçirilmesi de gündemde yer alacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun vetosuna rağmen verilen kararlar da meclis tarafından değerlendirilecek.

Oylamalar Önümüzdeki Oturumlarda

Tüm bu teklifler önümüzdeki oturumlarda oylamaya sunularak karara bağlanacak. İstanbul’un çeşitli bölgelerindeki mülklerin tahsisine ilişkin yapılan kararlar, İBB Meclisi’nde tartışma konusu olmaya devam edecek.

İlgili Yazılar