Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TASC’tan ABD Başkanı Joe Biden’a Türkiye Mektubu

TASC’tan ABD Başkanı Joe Biden’a Türkiye Mektubu

haberci haberci -
45 0

TASC, Temsilciler Meclisi Üyelerine Tepki Gösterdi

Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC), ABD Başkanı Joe Biden’a bir mektup göndererek, Temsilciler Meclisi üyelerinin Türkiye konusunda yürüttüğü dezenformasyon kampanyasına tepki gösterdi. Mektup, ABD vatandaşları ve TASC üyeleri tarafından kaleme alındı.

Mektupta Dezenformasyon Kampanyası Reddedildi

Mektupta, Temsilciler Meclisi üyeleri Christoper Smith ve Lloyd Doggett’in, bazı üyeleri yanlış yönlendirerek bir mektup hazırlattığı kaydedildi. 300’den fazla üyenin dezenformasyon kampanyasına katılmadığına vurgu yapıldı.

Türkiye’nin Önemli Rolü Vurgulandı

Mektupta, Avrupa Konseyi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi üyesi Türkiye’nin, NATO’nun ikinci en büyük ordusuna sahip olduğu, insani yardım misyonlarında öncü rol oynadığı ve dünyada en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülke olduğu belirtildi.

FETÖ ve 15 Temmuz Benzetmesi

Mektupta, Smith’in FETÖ üyelerine yönelik ceza davalarını çarpıtarak yansıttığı, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin yarattığı yıkımın altı çizildi. “Amerikan halkı için 6 Ocak Kongre baskını neyse, Türk halkı için de 15 Temmuz aynı şeydir” ifadelerine yer verildi.

FETÖ’nün Tehlikesine Dikkat Çekildi

Mektupta, ABD’nin de FETÖ’nün darbe girişimini kınadığı anımsatılarak, FETÖ’nün ABD demokrasisi için “tehlikeli madde” olduğu vurgulandı. Türk-Amerikan toplumunun FETÖ’nün tüm faaliyetlerini kınadığı, itidalli davranma ve gerekli incelemenin yapılması çağrısında bulunuldu.

İlgili Yazılar