Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi İçin Washington’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi İçin Washington’da

haberci haberci -
39 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan Washington’da Temaslara Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere ABD’nin başkenti Washington’a geldi. Erdoğan, ABD’de temaslarına başladı.

75. Yıl Etkinliğine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO’nun 75. Yılı Anma Etkinliği’ne katılmak üzere konakladığı otelden ayrılarak pankartlar ve Türk bayrakları arasında kendisini selamlayan vatandaşları karşıladı. Daha sonra NATO’nun 75. Yıl Etkinliği’ne katılmak üzere eşi Emine Erdoğan ile birlikte Andrew W. Mellon Auditorium’a gitti.

Toplu Fotoğraf ve Konuşmalar

Etkinlikte, devlet ve hükümet başkanları toplu fotoğraf çektirdi ve programda çeşitli tarihi olaylara ilişkin video gösterimi yapıldı. ABD Başkanı Joe Biden ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in açılış konuşmalarının ardından Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban’ı kabul etti.

Macaristan Başbakanı ile Görüşme

NATO etkinliğinin ardından Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile otelde bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye-Macaristan ilişkileri, Türkiye’nin AB süreci ve bölgesel konular ele alındı. Erdoğan, Türkiye’nin barışçıl çabalarını sürdürdüğünü ve uluslararası toplumdan destek beklediğini belirtti.

İlgili Yazılar