Emlak Kredi Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TFF’den Şike İddiaları Hakkında Açıklama, Rapid Wien-Slovacko Maçında Skandal Ortaya Çıktı

TFF’den Şike İddiaları Hakkında Açıklama, Rapid Wien-Slovacko Maçında Skandal Ortaya Çıktı

admin admin -
26 0

TFF’den Şike İddiaları Hakkında Açıklama, Rapid Wien-Slovacko Maçında Skandal Ortaya Çıktı

Antalya Belek’te oynanan Rapid Wien-Slovacko hazırlık maçında yaşanan şike iddiaları, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklama ile gündeme bomba gibi düştü.

TFF, Rapid Wien-Slovacko Maçı İle İlgili Detayları Açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 18 Ocak Perşembe günü Antalya Belek’te gerçekleşen ve Avusturya’nın Sk Rapid Wien ile Çekya’nın 1. FC Slovacko kulüpleri arasında oynanan hazırlık maçıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. İddialara göre, maçı yöneten Türk hakemlerin yasadışı bahis yaptığına dair haberlere TFF’den yanıt geldi. Betixir

Maçın TFF Bilgisi Dışında Oynandığı Ortaya Çıktı

TFF’nin yaptığı açıklamada, söz konusu hazırlık maçının Türkiye Futbol Federasyonu’nun bilgisi dışında oynandığı belirtildi. İki kulüpten ve ülke federasyonlarından TFF’ye herhangi bir izin başvurusu yapılmamış olması, maçın TFF tarafından onaylanmamış bir statüde olduğunu ortaya koydu. FIFA Uluslararası Maçların Düzenlenmesi Talimatı kapsamı dışında olan bu maç için TFF tarafından hakem ataması yapılmamıştır.

Hakemde Lisans Sorunu Ortaya Çıktı

Yapılan incelemede, maçı yöneten kişinin geçerli bir hakem lisans vizesine sahip olmadığı ve TFF bünyesinde faal olarak hakemlik yapmadığı tespit edildi. Bu durum, maçın yönetildiği sırada hakemlik yapma yetkisinin olmadığını ve lisans eksikliği nedeniyle ciddi bir güvenilirlik sorunu ortaya çıktığını gösteriyor.

TFF’nin konuyla ilgili olarak başlattığı detaylı soruşturmanın sonuçları merakla beklenirken, futbol camiasında bu tür olayların ciddiyeti bir kez daha gündeme taşındı. Maç sonuçlarını etkileyebilecek bu tür skandalların önüne geçmek adına futbol otoritelerinin aldığı önlemler ve soruşturma sonuçları, Türk futbolseverler tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir