Emlak Kredi Haberleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Uncategorized
 4. »
 5. En Çok Tercih Edilen Güneş Kremi Markaları Mondy Shop’ta

En Çok Tercih Edilen Güneş Kremi Markaları Mondy Shop’ta

admin admin -
396 0

En Çok Tercih Edilen Güneş Kremi Markaları Mondy Shop’ta

Güneş kremi kullanarak cildinizin dış etkenlere daha az maruz kalmasını sağlayabilirsiniz. Güneş ışınları cilde doğrudan nüfuz ettiğinde cilde zarar vermektedir. Bu sebep ile de bu ışınlardan korunabilmek adına bazı önlemler alınmalıdır. Doğru bir cilt rutini oluşturabilmek adına mevsimlere ve hava şartlarına göre de hareket etmek gerekir. Dolayısıyla güneş koruyucu tercih edildiğinde kullanıcılar mutlaka kendileri için en uygun ürünü tercih etmelidir.

Cilt yapılarına ve yaşlarına uygun ürün tercihi yapıldığında güneş koruyucu daha yüksek etki gösterecektir. Cilt bakımının önemli parçalarından birisi olan güneş koruyucu ürünler farklı markalar tarafından hazırlanır. Her bir ürünün farklı bileşenleri vardır. Cildinizi güneşten korumanız adına size en iyi ürünleri sunuyoruz. Mondy Shop olarak belirlediğimiz tüm ürünlerimiz her zaman daha iyi ürünlere ulaşmanızı sağlıyor. İhtiyaçlarınızı gidebilmeniz adına düzenlediğimiz kategorimizden istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Güneş Kremi Kullanmanın Önemi

Güneş koruyucu kullanmanın birbirinden farklı yararları vardır. Bu sebep ile de cilt üzerinde özellikle dış etkenlerden zarar alınmaması için güneş koruyucu kullanmak önem taşır. Güneş ışınları cilde doğrudan nüfuz ettiğinde farklı problemlere sebep olabilmektedir. Cildin üst tabakasına zarar vermesi, leke oluşumuna sebep olması ve aynı zamanda gözenekler üzerinde iz bırakması gibi problemler en sık karşılaşılanlardır.

Tam da bu noktada güneş koruyucu kullanmanın önemi ortaya çıkar. Güneş koruyucu kullanmak güneş ışınlarının sebep olduğu zararın önlenmesine sebep olur. Cildin korunmasını sağlarken bir yandan da deriye nüfuz etmesinin önüne geçer. Güneş ışınlarından rahatsız olan ya da güneş ışınlarına karşı alerjik reaksiyon gösterme eğilimi bulunan kişilerin de düzenli olarak koruyucu kullanması gerekir. Cilt kanserinden karışıklık artışına kadar birbirinden farklı sorunlara sebep olan güneş ışınlarından korunmak için güneş koruyucular tercih edilmelidir.

Güneş Kremi Faydaları

Güneş kremi kullanmanın birbirinden farklı yararları vardır. Güneş kremi kullanmanın yararları özellikle zararlı ışınlardan korunma söz konusu olduğunda kendisini göstermektedir. D UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlamasının yanı sıra cilt yüzeyinde lekelerin meydana gelmesini de önlemektedir.

Güneş koruyucuların yararları şu şekilde sıralanabilir:

 • Cildin daha erken yaşlanmasının önüne geçer.
 • Cildin güneş ışınlarına ve zararlı ışınlara karşı korunmasını sağlar.
 • Cildin daha sıkı ve parlak görünmesine sebep olur.
 • Güneş ışınlarına bağlı cilt tonu problemlerini dengeler.
 • Güneş ışınlarına bağlı oluşan yüz bölgesindeki lekelerden arınmayı sağlar.
 • Sadece yüz bölgesinde kullanılmayan ve aynı zamanda vücudun her noktası için tercih edilebilen özel güneş koruyucular ile vücudun genel sağlığı korunabilir.
 • Her cilt tipine uygun özel güneş koruyucu üretilmektedir. Bu sebeple de herkes en önemli faydayı kendi cildi için doğru ürünü tercih ettiğinde fark eder.
 • Cildin koruyucu bariyerinin korunması sağlanır. Böylelikle güneş ışınları ve çevre kirliliği gibi faktörler doğrudan cilde hasar veremez.

Güneş Kremi Özellikleri

Her bir güneş koruyucunun farklı özellikleri vardır. Güneş koruyucular bileşenlerine ve formüllerine göre farklı özelliklere sahip olabilir. Güneş koruyucuların özelliklerine şu şekilde, sizin için sıralayabiliriz:

 • Sun Profection Factor: SPF kısaltması ile bilinen bu değer, koruma seviyesini göstermektedir. Güneş ışınlarına karşı cildini korumak isteyenler, SPF değerlerine bakarak karar verirler. SPF değerleri güneş koruyucuların temel özellikleridir. Sayı oranı yükseldikçe (30, 50, 70 vb.) güneş koruyucunun etki süresi artar ve cildi daha iyi korur.
 • Işınlara Karşı Koruma: Güneş koruyucuların en önemli özelliklerinden birisi de UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlamasıdır. Bu ışınlara karşı korunmak cilt için önemlidir.
 • Antioksidan Özelliği: Birçok güneş koruyucunun bileşenleri arasında antioksidan seçenekleri de yer alır. Cildin nemlenmesini sağlayan ve aynı zamanda beslenmesine imkan yaratan güneş koruyucu özellikleri de bulunur.
 • Cilt Tipi Özellikleri: Güneş koruyucu kullanmanın en önemli avantajlarından birisi güneş koruyucunun özelliklerinin çok yönlü olmasıdır. Her cilt tipine uygun olarak hazırlanan birbirinden farklı güneş koruyucu seçenekleri bulunur.

Güneş Koruyucu Seçimi

Güneş koruyucu tercih ederken herkes kendi cilt yapısına göre hareket etmelidir. Cildin yağlanma eğilimi, antioksidan ihtiyacı ve nem ihtiyacı gibi faktörlere göre güneş koruyucu seçilebilir. Bunun yanı sıra güneş koruyucunun hangi sıklık ile kullanılacağı da önem taşır. Güneş koruyucu kullanma sıklığına bağlı olarak günlük kullanım için ayrı bir güneş koruyucu; açık hava için farklı bir güneş koruyucu tercih edilebilir.

Özellikle uzun yaz günlerinde sahilde ya da plajda kullanılmak üzere güneş koruyucu aranıyor ise mutlaka cilt ile uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Burada kullanılmak üzere istenen güneş koruyucuların mutlaka suya karşı dayanıklı olması gerekir. Aynı zamanda bu ürünlerin SPF oranları da yüksek olmalıdır. Uzun süre güneşe maruz kalınacağı takdirde en iyi güneş kremi tercih edilmelidir.

Güneş Kremi Markaları

Firma olarak birbirinden farklı markalar ile çalışıyor ve size her zaman en iyi seçenekleri sunmaya özen gösteriyoruz. Belirlediğimiz her bir ürünün farklı markalardan oluşur ve sizlere en iyi standartlar ile ulaştırılır. Güneş koruyucu almak istediğiniz zaman hangi ürünü alacağınıza karar veremiyorsanız cilt tonunuza göre hareket edebilirsiniz. Cilt tonunuz ya da cilt tipiniz güneş koruyucu için en uygun markayı seçmenize yardımcı olacaktır.

Birlikte çalıştığımız güneş koruyucu markaları arasında birbirinden farklı seçenekler sunulur. Örneğin akne sorunu olan kullanıcılarımız için Alldermo akneli cilt güneş kremi seçeneğimiz bulunuyor. La Roche Posay tarafından üretilen tüm cilt tipleri için ayrı ayrı formül kazandırılan ürünlerimiz de mevcut. İstediğiniz en iyi ürünlere ve markalara Mondy Shop güvencesi ile ulaşabilirsiniz.

Güneş Kremi Çeşitleri

Güneş koruyucuların çeşitleri birbirinden ayrılmaktadır. Örneğin suya dayanıklı güneş koruyucular varken, su karşısında çözülme eğilimi gösteren güneş koruyucular da vardır. Ekstra bakım özelliklerine sahip olan güneş koruyucular kadar losyon sprey ya da jel formunda olan güneş koruyucu çeşitleri de bulunur. Güneş koruyucu çeşitlerinin her biri ürünün özelliklerine göre belirlenmektedir. Farklı formüllerde ve uygulama yöntemlerinde üretilen bu güneş koruyucu modellerinin her biri farklı markalara ait olabilir.

En sık tercih edilen güneş koruyucu seçeneği genellikle sprey olarak kullanılanlardır. Losyon ve stick olarak kullanılan ürünler de çok sık tercih edilir. Güneş koruyucuların çeşitleri birbirinden farklı olduğu için kullanım özellikleri de değişebilir. Örneğin jel formunda olan güneş koruyucu çeşidi özellikle yağlı ciltler için daha uygundur. Özel formüller ile hazırlanır veçoğunlukla akne gibi problemler yaşayan ciltlere tavsiye edilir.

Güneş Kremi Fiyatları

Güneş koruyucu ürünlerimizin her biri son derece kalitelidir. Güvenilir ve profesyonel markalar ile çalışarak size en iyi güneş koruyucu seçeneklerini sunuyoruz. Zararlı ışınlardan korunurken cildinizin üzerinde leke oluşumunu da engellemenizi sağlıyoruz. Bu sebep ile size sunduğumuz tüm güneş korucularımız esnek fiyatlardan oluşmaktadır. İstediğiniz tüm güneş koruyucu ürünlere güvenli alışveriş yaparak ulaşabilirsiniz.

Bütçe dostu seçenekler sunuyor ve özel indirimler sayesinde en iyi markalara daha uygun fiyatlar ile erişebilmenizi sağlıyoruz. Güneş koruyucu almak istekdiğiniz zaman uygun fiyatlar ile Mondy Shop’u tercih edebilirsiniz. Müşterilerimize her zaman en adil fırsatları sunuyor ve ekonomik alışveriş yapılmasına odaklanıyoruz.

İlgili Yazılar